Home Książki Góry z dzieckiem – recenzja książki Marleny Woch

Góry z dzieckiem – recenzja książki Marleny Woch

by Joanna

Góry z dzieckiem - recenzja książki

„Góry z dzieckiem” – całkowicie subiektywna opinia po przeczytaniu najnowszej książki Marleny Woch. Czyli będzie o tym dlaczego nie warto rezygnować ze swoich pasji.

Książka „Góry z dzieckiem” trafiła do naszych rąk nieprzypadkowo. Jak zapewne zauważyliście, przynajmniej połowa naszych artykułów na blogu dotyczy wyjścia w góry z dzieckiem, opisuje szlak, który przeszliśmy czy atrakcje po drodze. Jak spojrzycie na naszą mapę miejsc, to zobaczycie, że tych górskich wycieczek już trochę było. A opisujemy tylko te, na których byliśmy od momentu powstania bloga. Dlatego byliśmy bardzo ciekawi jakie porady autorka postanowiła przekazać swoim czytelnikom na ten właśnie temat.

Podstawową rzeczą jaką musimy pojąć jest taka, że to dziecko jest szefem całej wyprawy i to do niego dostosowujemy całą wędrówkę, jeżeli nie chcemy go zniechęcić do tego typu aktywności. Zgadzamy się w 100% z tą teorią i od dawno stosujemy ją u siebie, dostosowując cele wycieczki do możliwości naszych dzieci i wyszukując im po drodze różne atrakcje.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza część jest dla osób dla osób dla których wyprawa w góry z małym dzieckiem jest zupełną abstrakcją. Autorka szczegółowo opisuje jak się do tego przygotować, które pasma górskie warto wybrać na początek, jak i co spakować do plecaka, co jeść po drodze itd. Znajdziemy tam porównanie chusty i nosidełka, a także ich wady i zalety, trasy które da się pokonać z wózkiem w górach czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wędrówek z niemowlakiem. Dowiemy się na czym polega asekuracja dziecka, jak przygotować się do wycieczek w zimie, co spakować jeśli mamy zamiar nocować w schronisku i czy można chodzić po górach w ciąży. Temat zbierania punktów na odznaki PTTK również nie jest im obcy, tak samo jak Korona Gór Polski (którą oni już zrobili, a my jesteśmy w trakcie). Marlena z rodziną obecnie przemierza Główny Szlak Beskidzki. Oczywiście w częściach, bo cały szlak ma prawie 500 kilometrów. Jak widać nawet takie pomysły z dzieckiem nie są niemożliwe. A wręcz przeciwnie, jeśli wszystkim podoba się taka forma spędzania wolnego czasu to dlaczego nie?

Druga część książki to propozycje wycieczek w polskich górach z podziałem na pasma górskie. W każdym z nich znajdziecie opisy wielu szlaków wraz z kolorowymi zdjęciami i przypisanym ich stopniami trudności. Wymienione są również inne atrakcje w danym rejonie.

Książka „Góry z dzieckiem” jest obowiązkową lekturą dla rodziców pragnących rozpocząć wędrówkę po górach z dziećmi, którzy nie wiedzą jak się za to zabrać. A dla tych co już chodzą po górach może stanowić inspirację do poznawania nowych szlaków i ciekawych miejsc.

*Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem PASCAL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

Asia 6 lipca, 2018 - 11:49

Czy sa w ksiazce uwzglednione szlaki na które mozna sie wybrac ewentualnie z wozkiem?

Odpowiedz
Asia 6 lipca, 2018 - 12:00

Tak. W książce podana jest lista szlaków na które można się wybrać z wózkiem 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz